РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Аланияспор 2 , 09.01.2021 г.

Published at : 2 weeks ago
3414 views
94 K
3 K

ЦСКА победи дублиращия състав на Аланияспор с убедителното 4:0 и по този начин започна новата 2021 година с изразителна победа в първата си контролна среща, която се проведе в спортния комплекс "Голд Сити" в турския курорт Алания. Там армейците провеждат първия етап от зимната си подготовка, който ще продължи до 18 януари.

През първото полувреме червените показаха много добра игра и тотално доминираха на терена. Резултатът бе открит в 9-ата минута, когато Тиаго Родгирез намери мрежата с красив прехвърлящ удар извън наказателното поле, дошъл след грешка в отбраната на домакините. Буквално минута след това голмайсторът асистира на Греъм Кери, който напредна мощно по левия фланг и хладнокръвно удвои аванса на своя тим. В 15-ата минута Али Соу отбеляза много красив гол, който незнайно защо бе отменен от страничния рефер заради несъществуваща засада на Радослав Живков. В 22-ата минута отново Соу отправи опасен удар, минал покрай вратата. В 43-ата минута Кери пое топката по лявото крило и центрира в наказателното поле на Аланияспор, където Али Соу направи резултата класически, разписвайки се за 3:0. Така двата състава се оттеглиха на почивка при аванс от 3 попадения за армейците.

През втората част старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович направи много промени в състава и изпробва почти всички налични футболисти. Червените продължиха да владеят инициативата и четвърт час след подновяването на играта, Енрике Рафаел бе препънат в наказателното поле и съдията закономерно посочи бялата точка. Георги Йомов се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно я превърна в гол стреляйки в долния десен ъгъл на вратаря. Десет минути преди края Тонислав Йорданов изведе Йомов сам срещу вратаря, но изстрелът му мина над вратата. Малко след това и Иван Турицов стреля извън наказателното поле, но над горната греда. Веднага след това, Брадли Мазику направи страхотно подаване към Ахмед Ахмедов, който се озова сам срещу опразнената врата, но отиграването му с едно докосване с левия крак мина покрай лявата греда и излезе в аут. В последната минута на редовното време Йомов центрира към Тонислав Йорданов, който стреля с глава, но стражът на Аланияспор изби топката в гредата. В добавеното време отново Йорданов пропусна да запише името си сред голмайсторите, излязъл сам срещу противниковия страж. Така срещата приключи с напълно заслужена победа за червените с 4:0, който започнаха новата година с изразителна победа.

Следващата контролна среща на ЦСКА е на 13 януари (сряда), когато армейците се изправят срещу полския Стал Милец. Срещата с новия отбор на Божидар Чорбаджийски е с начален час 15:00 часа (българско време) и ще се излъчи пряко в ефира на Диема Спорт.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 7. Енрике Рафаел, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов
РЕПОРТАЖ: Базел - ЦСКА 1:3 (Плейофи на Лига Европа)

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Септември (Симитли), 17.01.2021 г.

"Левски" - ЦСКА-София 2:0 (U19) - репортаж

ЦСКА София - Литекс Ловеч 2:2 (12.05.2004 г.)

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Ботев (Враца) 2:1

Бруно Акрапович след втората контрола в Алания, 13.01.2021 г.

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Б36 Торшавн 3:1

Mercedes-Benz  S-Class coupé | CL | Test and Review | Bri4ka.com

Mercedes-Benz S-Class coupé | CL | Test and Review | Bri4ka.com

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Стал (Мелец), 13.01.2021 г.

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Сиренс 2:1

Тиаго Родригес ЦСКА

РЕПОРТАЖ: Осиек - ЦСКА

Боби Цонев: Много емоционални дни за мен в "Левски"

Фернандо Каранга - един истински голмайстор на ЦСКА

РЕПОРТАЖ: Ботев (Пд) - ЦСКА 0:3

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - БАТЕ (Борисов) 2:0

ЦСКА - Вихрен 3:0 (ЗАПИС)

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Локомотив (Пд) - Купа на България, финал

РЕПОРТАЖ: Локомотив (Пд) - ЦСКА 1:2

ПРЕД БАНЯТА: Къде ЦСКА греши в политиката си?

CSKA SOFIA Goals 2014/2015

Георги Тодоров след "ЦСКА-София" - "Левски" 3:3

РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Черно море

Вечерното шоу на Слави Трифонов, 17 декември 2020 г.

„Ничия земя“: Една чудна история от село Чудинци (09.01.2021)

Бруно Акрапович след първата контрола в Алания, 09.01.2021 г.

Интервю на Люпко Петрович след победата над Славия

ПРЕД БАНЯТА: Защо ЦСКА рухна още в първия си мач от групите на Лига Европа?

Николай Михайлов: Явно нашият план "C" беше по-добър от техния план "А", момчетата бяха страхотни

ЦСКА победи и Левски (РЕПОРТАЖ)

ПРЕД БАНЯТА: Коментарите за влизането на ЦСКА в групите на Лига Европа!

Черно море - ЦСКА 1:1 /репортаж/

ПРЕД БАНЯТА: Какво ще работи всъщност Алън Пардю в ЦСКА?

ПРЕД БАНЯТА: Ще се справи ли Ясен Петров като селекционер на България?

С Бутонките напред: ЦСКА и Европа: Вечна Неразделна Любов!

DESI SLAVA MASHUP - DS CLASSICS  |  ДЕСИ СЛАВА (video 2021) 4K

DESI SLAVA MASHUP - DS CLASSICS | ДЕСИ СЛАВА (video 2021) 4K

✅ „Не се страхувай“ с Васил Василев (18.1.2021), втора част

Капитанът Петър Занев е играч на мача срещу Ботев (Враца)

Валентин Антов - за Акрапович, ЦСКА и Лига Европа

Бруно Акрапович за зимната подготовка на ЦСКА

Пресконференцията на ЦСКА преди мача срещу Рома

ПРЕД БАНЯТА: Отговорът на Борис Касабов за CSS и CSM (ЦСКА и ЦСКА Москва)!

ПРЕД БАНЯТА: Трябва ли да приключи вече ЦСКА с оправданията?

ПРЕД БАНЯТА: Защо УЕФА изписва ЦСКА като CSS?

С Бутонките напред: Левски бие след воя на Домусчиевците

ПРЕД БАНЯТА: Левски отново загуби, кой е най-големият проблем на сините в момента?

ПРЕД БАНЯТА: Пораженчески ли подхожда Левски за мача с ЦСКА?

ПРЕД БАНЯТА: ЦСКА отново би у нас, как ще подходи за мачовете с Левски и Рома?

Единодушие в "На ринга": Уникална игра на ЦСКА срещу Адмира